راهنمایی ساده برای انتقال تصویر دوربین مداربسته

انتقال تصویر اقدام به ایجاد بستری در شبکه شما می کند تا افراد در خارج از آن بتوانند به اطلاعات موجود در داخل شبکه شما دسترسی پیدا کنند. چرا شما باید از این فرایند برای انتقال تصویر سیستم های دوربین مداربسته استفاده نمایید؟ این عمل در هنگام نصب برای دسترسی از راه دور به دستگاه ضبط تصاویر شما DVR انجام می گیرد.

مرحله 1 : بدست آوردن آیپی روتر( مودم) خود

اولین اطلاعاتی که شما به آن نیاز خواهید داشت آیپی مودم شما می باشد. شما برای این کار به Command Prompt tool (محل کدنویسی در ویندوز) و یا Terminal (محل کدنویسی در مک) نیاز دارید. در قسمت CMD ویندوز عبارت ipconfig را تایپ نمایید و کلید enter را فشار دهید. سپس به پایین صفحه بروید تا جایی که اطلاعاتی را که به دنبالش می گردید را بیابید.(همچون تصویر پایین) اطلاعات این قسمت برای همه بصورت یکسان نمی باشد پس باید دقت کنید. شما باید به دنبال یک آیپی خاص به نام Default Gateway بگردید، این همان آدرس آیپی مودم مورد استفاده شما می باشد.

مرحله 2 : تنظیمات شبکه دستگاه ضبط تصاویر (DVR) را تنظیم کنید

گام بعدی ورود شما به دستگاه DVR می باشد. این کار را با اتصال DVR به مانیتور و یا تلویزیونی که پورت دستگاه شما را ساپورت میکند، انجام دهید. فقط اطمینان حاصل کنید رزولوشن دستگاه دی وی آر شما با نمایشگری که به آن متصل نموده اید مطابقت داشته باشد. در هر نقطه روی صفحه کلیک راست کنید و منوی کشویی باز خواهد شد، در این زمان بر روی گزینه منو اصلی کلیک نمایید. در لحظه احتمالا نام کاربری و رمز عبور را از شما بخواهد، در صورت اطلاع اطلاعات را وارد نمایید و در غیر این صورت می توانید از یوزرنیم و پسورد 888888 برای هر ئو گزینه استفاده نمایید.(همچنین در بعضی از دستگاه ها رمز رایج 123456 نیز می باشد.) بعد از کلیک بر روی منو اصلی شما به صفحه جدیدی وارد می شوید و باید به دنبال گزینه شبکه (network) بگردید. در صفحه شبکه شما 3 بخش و یا بیشتر خواهید داشت: IP آدرس ، Subnetmask و Gateway. آیپی گت وی شما باید دقیقا با گت وی مودم شما یکسان باشد. 3 قسمت اول آیپی دستگاه شما باید با آیپی مودم شما برابر باشند، مثلا اگر آیپی مودم شما 192.168.1.1 باشد آنگاه سه قسمت اول آدرس آیپی دستگاه شما هم باید 192.168.1 باشد و می توانید رقم آخر را به دلخواه تغییر دهید.(اصطلاحا به این کار می گویند آدرس آیپی دستگاه و مودم شما باید در یک رنج قرار بگیرند تا بتوانند به هم اتصال داشته باشند.)

دستورping 192.168.1.108  را در CMD (محل کد نویسی ویندوز و یا ترمینال در مک) وارد نمایید (و یا آدرس آیپی دی وی آر خودتان اگر متفاوت بود) اگر اطلاعات را به درستی در DVR خود وارد کرده باشید پاسخ شما باید مانند تصویر زیر باشد و پاسخ مثبت دهد.

اگر شما هر قسمتی را اشتباه وارد کرده باشید و یا DVR به مودم متصل نباشد پیام destination host unreachable را همچون تصویر زیر مشاهده خواهید نمود.

مرحله 3 : وارد شدن به مودم خود

زمانی که شما مطمئن شدید که دستگاه DVR شما به مودم اتصال دارد، حال باید به مودم خود متصل شوید. ابتدا مرورگر خود را باز کنید و آیپی مودم خود را (به عنوان مثال 192.168.1.1) را در قسمت آدرس مرورگر خود وارد نمایید و سپس با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور مودم که جدا از رمز وایرلس شما می باشد (که معمولا هر دو admin می باشد.) وارد قسمت تنظیمات مودم شوید.

مرحله 4 : فوروارد کردن پورت ها

هنگامی که شما موفق به ورود به قسمت تنظیمات مودم خود شدید می توانید Port Forwarding را شروع کنید. برای این کار باید بخش مربوط به پورت فوروارد مودم خود را بیابید و به دلیل افزونی برندهای تجاری مودم ها شما می توانید از راهنما وب سایت portforward.com استفاده نمایید. در قسمت سمت چپ سایت بر روی گزینه Port Forwarding Guides کلیک نمایید و حال در صفحه جدید می توانید نام دستگاه مودم خود را برحسب حروف الفبا جستجو نمایید. بر روی برند مودم خود کلیک نمایید و مدل دستگاه خود را انتخاب نمایید و وارد راهنمای دستگاه شوید و در صفحه به پایین بیایید تا عبارت How to Port Forward را ببینید. اگر مدل دستگاه خود را پیدا نمی کنید باید از راهنمای مدل های مشابه نزدیک دستگاه خود استفاده نمایید. پورت هایی که می خواهید ارسال شوند 80 و 37777 هستند. زمانی که درباره نوع پورت ها سوال می شود آن ها هر دو پورت های TCP هستند. آدرس آیپی برای وارد کردن در قسمت پورت فورواردینگ همان آدرس IP DVR شما می باشد.

مرحله 5 : اسکن پورت ها

هنگامی که پورت فورواردینگ را به پایان رسانده اید و مطمئن هستید که آن را درست انجام داده اید، وقت آن است که پورت ها را اسکن کنید و ببینید که ایا همه چیز به درستی اجرا می شود یا خیر؟ روی لینک زیر کلیک کنید https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2 و دکمه proceed در وسط صفحه را تایید کنید. اعداد “80,73333”  را در جای خالی که در تصویر زیر مشاهده می کنید وارد نمایید و سپس دکمه User Specified Port Probe را کلیک کنید.

بخشی از صفحه بعدی که نیاز به نوجه دارد قسمت Status(وضعیت) می باشد که در کنار شماره های پورت است و اگر هر دو Open  باشند یعنی پورت فورواردینگ با موفقیت انجام می شود و اگر Closed می باشند یعنی قسمتی از تنظیمات مودم اشتباه شده است، بنابراین شما باید مراحل را از ابتدا چک نمایید و مشکل را برطرف سازید و دوباره تست پورت ها را انجام دهید.

اگر هرچیزی به عنوان مخفی (stealth) نمایش داده می شود، این بیانگر این است که سرویس دهنده اینترنت شما این پورت ها را مسدود کرده است. تنها راه حل این است که با سرویس دهنده اینترنت (ISP) خود ارتباط برقرار نمایید و از آن ها بخواهید که دسترسی پورت ها را باز نمایند، پس از باز کردن پورت ها از طرف سرویس دهنده اینترنت دوباره آنها را اسکن کنید و از باز بودن آن ها اطمینان حاصل فرمایید.